750 litrów krwi na 75-lecie Szkoły Policji w Słupsku

Data publikacji: 07.02.2020

W tym roku Szkoła Policji w Słupsku obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności. Jednym z istotnych akcentów jubileuszowych obchodów będzie zapoczątkowana w styczniu akcja zbiórki krwi.

Akcja jest pokłosiem zorganizowanego przed pięcioma laty przedsięwzięcia, gdy na 70-lecie Szkoły zebraliśmy 700 litrów krwi. Teraz w związku z jubileuszem 75-lecuia najstarszej policyjnej szkoły zbierane będzie 750 litrów. Pomysłodawcą tych akcji jest Komendant Szkoły insp. Jacek Gil.

W ramach podejmowanych działań członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku będą przeprowadzać pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo oraz koordynować akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy. Do udziału w naszych działaniach zapraszamy również młodzież z klas policyjnych, z którymi współpracujemy już od kilku lat. Zorganizujemy również akcję dla osób odwiedzających naszą szkołę w ramach „Dni Otwartej Szkoły”.

Jubileuszowa akcja zbiórki krwi nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie założonej ilości donacji, jest też inny ważny cel, który będziemy chcieli osiągnąć - promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tej właśnie służby uczymy kolejne pokolenia młodych policjantów już od 75 lat. Łącznie w tym roku zebraliśmy już 54,5 litra krwi.

Środowa (5 lutego) akcja oddawania krwi