Policjant odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji: 05.02.2020

W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Ministerialnym orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” został odznaczony sierż. sztab. Artur Fronc.

Wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie sierż. szt. Artur Fronc odebrał Ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to wyraz szczególnej nobilitacji policjanta Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sierż. szt. Artur Fronc honorowo oddał już ponad 22 litry krwi.

Funkcjonariusz od 12 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 10 lat i jak sam twierdzi „krew oddaję honorowo z chęci niesienia pomocy innym ludziom”.

W poprzednich latach, sierż. szt. Fronc trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – w 2013 roku otrzymał brązową odznakę honorową - „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, w 2016 r. srebrną odznakę honorową  „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, a w 2018 roku odebrał złotą odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”.