Nasz policjant wygrał plebiscyt ,,Książki Roku”

Data publikacji: 04.02.2020

Sierż. sztab. Aleksander Sowa uznanie czytelników zdobył swoim najnowszym kryminałem ,,Gwiazda Oriona”. To już kolejny sukces naszego kolegi, który niedawno otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Opola za debiut kulturalny roku. Gratulujemy i czekamy na kolejną książkę Olku!

Plebiscyt „Książki Roku” organizuje od jedenastu lat portal Granice.pl. To najstarszy internetowy konkurs tego typu w Polsce. Spośród wszystkich kryminałów rywalizujących w tegorocznej edycji plebiscytu, najwięcej głosów internautów zdobyły ,,Gwiazdy Oriona” Aleksandra Sowy. W plebiscycie oddano łącznie ponad 75 tysięcy głosów. Autor nie kryje radości ze zwycięstwa w plebiscycie, zwłaszcza, że jego książka już wcześniej została doceniona przez czytelników: w lipcu została nagrodzona tytułem „Najlepsza książka na lato 2019 r.” oraz „Najlepszy kryminał na lato 2019 r.”

Sierż. sztab. Aleksander Sowa służbę w opolskiej policji pełni od 2012 roku. To nie tylko funkcjonariusz opolskiego garnizonu policji, ale od 2005 roku (pierwszej wydanej książki) to autor m. in. powieści obyczajowych, poradników selfpublishingu i motoryzacyjnych czy też dotyczących awiacji.

 

 

Najbardziej znany jest jako autor powieści kryminalnych. Jego "astronomiczna" seria – ,,Era Wodnika", ,,Punkt Barana" i ,,Gwiazdy Oriona" – opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się dużym uznaniem czytelników, o czym świadczy właśnie wygrany plebiscyt portalu Granice.pl.

W książkach Aleksandra przewijają się jego zainteresowania i hobby. Jako policjant patrzy krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie. Czytelnicy doceniają rzetelność i wiarygodność jego powieści. Do tej pory wydał 28 książek i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce.