Otwarcie nowego budynku Posterunku Policji w Sławatyczach

Data publikacji: 30.01.2020

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Sławatyczach. Utworzenie posterunku o strukturze prewencyjnej wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i przede wszystkim znacząco skróci czas reakcji Policji na zdarzenie w rejonie przygranicznym.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.69 MB)

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie inspektor Robertowi Szewcowi.

złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości

Przybyłych gości powitał pelniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej inspektor Wojciech Czapla. Szef bialskich stróżów prawa w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. Komendant słowa podziękowania skierował w szczególności do Wójta Gminy Sławatycze, który przekazał działkę pod budowę nowego komisariatu.  

Uroczystość otwarcia nowego budynku Posterunku Policji w Sławatyczach       

Wśród gości biorących udział w otwarciu nowej siedziby Posterunku Policji w Sławatyczach byli: Poseł na Sejm Pan Dariusz Stefaniuk, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Zastępca Dyrektora Sztabu Komendy Glównej Policji mł. insp. Tomasz Maluszczak, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Dariusz Litwiniuk, reprezentujacy Starostę bialskiego Pan Józef Kowal, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele współpracujących z Policją służb mundurowych i instytucji, Wójt Gminy Sławatycze Pan Arkadiusz Misztal, a także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie - inspektor Robertem Szewcem.

przekazanie klucza

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc przekazał symboliczny klucz do nowego budynku Posterunku Policji kierownikowi tej jednostki – aspirantowi Adrianowi Ruszyńskiemu. Policyjni kapelani poświęcili posterunek.

przekazanie kluczyków do nowego radiowozu

Pozwolenie na budowę nowego Posterunku Policji zostało wydane w lipcu 2018 roku. Środki finansowe pochodziły z Programu Modernizacji Policji na lata 2018-2019. Całkowity koszt budowy to prawie 2 milionów złotych. W budynku liczącym 210 m2 powstały pomieszczenia biurowe oraz szatnia z zapleczem sanitarnym, a także pomieszczenie kotłowni, magazyn oleju oraz garaż.

policjanci przed budynkiem posterunku

Posterunek Policji w Sławatyczach będzie obejmował swoim zasięgiem  gminy Sławatycze, Sosnówka i Tuczna. Pełnić będzie w nim służbę 7 funkcjonariuszy z kierownikiem na czele. Posterunek, będzie podlegał pod Komisariat Policji w Wisznicach, w którym funkcjonuje całodobowa służba dyżurna.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.27 MB)

 

Utworzenie Posterunku Policji w Sławatyczach o strukturze prewencyjnej wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i przede wszystkim znacząco skróci czas reakcji Policji na zdarzenie w rejonie przygranicznym. Zakończeniem uroczystości był wpis do Księgi Pamiątkowej.

wspólne zdjęcie uczestników uroczystości

 

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości>>>

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.61 MB)