Młodzi policjanci na ulicach miast Pomorza

Data publikacji: 27.01.2020

Ujawnianie przestępców, pomaganie mieszkańcom, rozmowy z młodzieżą i działania poszukiwawcze - to tylko część zadań, jakie realizują młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb w miastach Pomorza i aglomeracji Trójmiejskiej. Dzięki praktykom słuchaczy jednostki mogą wystawić do służby więcej patroli.

Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji w styczniu i w lutym spotkać można będzie między innymi na ulicach Gdańska, Sopotu, Słupska i Koszalina. Wśród podejmowanych przez młodych policjantów interwencji są między innymi ujawnienia sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach pomorskich miast wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich okolicy.

Dla młodych policjantów pierwsze służby w terenie, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów. Dzięki takim praktykom po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Organizacja służb w dużych miastach również daje szerokie spektrum doświadczeń, związane z różnorodnością podejmowanych interwencji.