Odszedł na wieczną służbę

Data publikacji: 20.01.2020

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Przyjaciela, policjanta Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Pawła Pruszewicza. Odszedłeś tak nagle, mając tylko 47 lat. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Jeszcze kilkanaście dni temu, kiedy przyszedłeś ostatni raz do komendy, nikt nie spodziewał się, że już więcej się nie spotkamy. Nie wiedzieliśmy, że ta okrutna choroba pokrzyżuje Twoje wszystkie plany zawodowe
i rodzinne. Oczekiwaliśmy Twojego szybkiego powrotu. Nikt nie przewidywał takiego przebiegu choroby i takiego zakończenia. Wierzyliśmy, że do nas wrócisz! Niestety, 19 stycznia 2020 roku okrutna i nieubłagana śmierć zabrała Ci życie.

Większość lat swojej służby poświęciłeś, aby strzec bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz wiemy, że tam, na "niebiańskich autostradach" będziesz dbał o bezpieczeństwo tych, do których dołączyłeś.

Asp. szt. Paweł Pruszewicz służył w Policji od ponad 25  lat. Karierę rozpoczął w Komisariacie Policji Metra Warszawskiego w lipcu 1994 roku. Rok później na własną prośbę, przeniesiony został do pełnienia dalszej służby w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy. Tu pozostał do końca swoich dni… .

Asp. szt. Paweł Pruszewicz w trakcie swojej wieloletniej służby często ryzykował zdrowie i życie, by doskonale wywiązać się z postawionych zadań. Był wzorem i nauczycielem dla młodych policjantów. Dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą, swoje umiejętności wykorzystywał w codziennej służbie. Policja straciła doskonałego fachowca. Oddany przyjaciel i kolega. Człowiek z pasją, który realizował się jako policjant, a najważniejsze mąż i ojciec.

To wielka strata dla najbliższych, a także całego środowiska policyjnego.

W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi zmarłego policjanta.

(KWP w Bydgoszczy / mg)