Policjanci wspierają chorego kolegę oraz jego syna

Data publikacji: 20.01.2020

Mł. asp. Marcin Bartczak, policjant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów, 11-letniego Mikołaja i 14-letniego Oliwiera. Kiedy w 2018 roku okazało się, że jego młodszy syn zachorował na zwyrodnienie siatkówki obu oczu ojciec podjął walkę o zdrowie chłopca. Razem z nim do walki stanęli jego policyjni koledzy.

Zaczęło się od organizowanych charytatywnych turniejów piłki nożnej z mieszkańcami Płocka, celem zebrania pieniędzy na leczenie syna. Policjanci organizowali również zbiórki do puszek, aby rodzina mogła kupić maszynę do nauki Braille, ponieważ choroba chłopca postępuje i nie można jej w żaden sposób na chwilę obecną zatrzymać.

W grudniu 2018 roku Marcin po służbie zasłabł i stracił przytomność. Okazało się, że jego mózg zaatakował glejak - złośliwy nowotwór. Pomimo przeciwności losu i podwójnej tragedii rodzinnej, Marcin po przebytej operacji guza nadal walczy. Wielką bohaterką w tej historii jest również żona Marcina, Justyna, która dba o całą rodzinę i opiekuje się na co dzień niepełnosprawnym synem.

Dzięki wsparciu i pomocy ludzi dobrej woli, a szczególnie policjantów i pracowników Policji, w koleżeńskiej zbiórce na lokatę dla jego synów zebrano kwotę 30 000 zł oraz kilkadziesiąt euro.

Płocki policjant składa serdeczne podziękowania za ogromne wsparcie, dobre słowo i zaangażowanie funkcjonariuszy i pracowników OPP Szczecin, OPP Gdańsk, OPP Olsztyn, OPP Białystok, SPPP Gorzów Wielkopolski, SPPP Radom, OPP Poznań, OPP Bydgoszcz, OPP Warszawa, OPP Lublin, SPPP Legnica, OPP Wrocław, OPP Łódź, SPPP Opole, OPP Katowice, SPPP Częstochowa, SPPP Bielsko Biała, OPP Kraków, OPPP Rzeszów, OPP Kielce, SP Słupsk, SP Katowice, Sztab KGP, kolegów z XXVII Rotacji Misji w Kosowie.

Jednocześnie przypominamy, że jest możliwość przekazania 1% podatku dla Mikołaja, syna Marcina Bartczaka, KRS 0000186434 z dopiskiem Mikołaj Bartczak 499/B.

Autor: mł.asp. Krystyna Kowalska