Krośnieńska policjantka liderem w Pucharze Polski

Data publikacji: 16.01.2020

Krośnieńska policjantka dwukrotnie stawała na podium zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Polski Amatorów PZN w Chochołowie i Kościelisku. Była reprezentantka kraju zdobyła łącznie 160 punktów i jest liderką po pierwszych startach w pucharze Polski.

Puchar Polski Amatorów PZN to cykl zawodów narciarzy biegowych, odbywający się pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego. Pucharowe zmagania zostały zainaugurowane zawodami w Chochołowie i Kościelisku, w których uczestniczyła krośnieńska policjantka.

Asp. szt. Ewa Armata jest byłą reprezentantką Polski w narciarstwie biegowym. Policjantka traktuje Puchar Polski jako poważne wyzwanie, stawiając sobie najwyższe cele. Już w pierwszych startach udowodniła, że stać ją na zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Polski.

Wielomiesięczne przygotowania, profesjonalne treningi i zawodnicze doświadczenie, zaprocentowały podczas zawodów w Chochołowie i Kościelisku. Policjantka, dwukrotnie stawała na podium, obejmując fotel lidera klasyfikacji generalnej. Sama jednak studzi optymizm swoich wiernych kibiców, wskazując na wysoki poziom przygotowania do sezonu czołówki polskich biegaczek, z których większość ma za sobą przeszłość w profesjonalnym sporcie. 

Finałem pucharowych zmagań będzie IV Memoriał Staszka Michonia zaplanowany na 23 lutego br. Zawody zostaną rozegrane w ramach prestiżowego Festiwalu Biegu Piastów.

Trzymamy kciuki za krośnieńską policjantkę, życząc sukcesu w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski.