Policjanci włączyli się w akcję charytatywną dla dzieci

Data publikacji: 16.12.2019

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się w akcję charytatywną „Odkryj w sobie Św. Mikołaja” i przygotowali prezenty dla dzieci objętych wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które w listach napisały o czym marzą.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie, po raz siódmy, zorganizowało akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja”. Celem akcji jest uszczęśliwienie dzieci objętych wsparciem PCPR-u poprzez podarowanie im prezentów, o których marzą.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, wzorem minionych lat, postanowił wesprzeć szczytną akcję PCPR-u i do śremskiej jednostki wpłynęły listy do Św. Mikołaja, w których Inga, Magda, dwie Julie, Sebastian i Bartek napisali o czym marzą.

Dzięki ofiarności policjantów oraz pracowników cywilnych udało się spełnić marzenia aż sześciorga dzieci.  Za zebrane pieniądze kupiono piękne prezenty, które 10 grudnia br. w sali konferencyjnej śremskiej Komendy zostały świątecznie opakowane. Tym razem pakowanie odbyło się z udziałem małego gościa specjalnego, a mianowicie Śnieżynki Zosi, która wprowadziła w progi Komendy świąteczną atmosferę. W piątek, 13 grudnia, policjanci dostarczyli paczki do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Prezenty zostaną przekazane dzieciom podczas, specjalnie zorganizowanego przez PCPR, spotkania, które odbędzie się w Śremie przed Świętami Bożego Narodzenia.

(KWP w Poznaniu / mw)