Szczęśliwa siódemka czyli siódma edycja akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

Data publikacji: 22.11.2019

Od siedmiu lat policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy aktywnie uczestniczą w akcji charytatywnej "Niebieska Gwiazdka". W okresie przedświątecznym cała gmina łączy siły, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Lubi pomagać osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Nie tylko finansowej, ale także życiowej. Dlatego też wstąpiła do Policji. Jedenaście lat temu, gdy przekraczała próg sochaczewskiej komendy, nie myślała jednak o tym, że „zarazi” chęcią pomagania całą gminę Teresin, a także osoby z ościennych powiatów. Mimo wielu przeciwności losu i trudnych chwil nigdy się nie poddała. I tak właśnie siedem lat temu powstała Niebieska Gwiazdka. Pomysłodawczynią akcji jest dzielnicowa — st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Policjantka wraz z Agnieszką Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin "IMPULS", a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają także poza granicami kraju, zbierają żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki.

Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy ludzi dobrej woli, co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin.

Starszy sierżant Anna Opęchowska-Ciak służy w Policji od września 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze jest zaangażowana w swoje działania. Odwiedzała potrzebujących nawet będąc w zaawansowanej ciąży. Jej kilkuletni synowie też dzielnie pomagają podczas akcji.

Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka niczym Święty Mikołaj zjawia się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech, wdzięczność i łzy szczęścia.

Dzielnicowa i jej „elfy” docierają często do rodzin, w których dzieci nigdy wcześniej nie dostały prezentu. Nie da się opisać szczęścia i wypieków na twarzy malca, który po raz pierwszy w życiu otwiera paczkę od Mikołaja.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin, lecz w ubiegłym roku została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni również zostaną objęci pomocą w ramach akcji Niebieska Gwiazdka.

W tym roku Komitet Społeczny Ratujemy Maję Kapłon będzie zbierał datki na leczenie mieszkanki Elżbietowa. Uczestniczka programu The Voice of Poland, która jest mieszkanką gminy Teresin, od urodzenia walczy z poważnym schorzeniem kręgosłupa, w wyniki którego przeszła już 18 operacji. Wszczepiony pręt, który miał stabilizować „rusztowanie” organizmu pękł i konieczna jest kolejna operacja, którą wyceniono na ponad 5 milionów złotych.

Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 8 grudnia 2019 roku o godz. 13.00 w Niepokalanowie. Nabożeństwo odbędzie się w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas koncertu.

(KWP zs. w Radomiu / kp)