Milicki policjant najlepszym wędkarzem wśród dolnośląskich policjantów

Data publikacji: 07.09.2010

Duży sukces odniósł milicki policjant starszy sierżant Tomasz Wojtyczka, który został Mistrzem Policji Dolnego Śląska w wędkarstwie spławikowym. Zawody odbyły się na Odrze we Wrocławiu.

Wczesnym rankiem w niedzielę 5 września br. we Wrocławiu rozpoczęły się coroczne wędkarskie zawody spławikowe o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu”. Zawody rozegrane zostały na kanale żeglugowym rzeki Odry na wrocławskim Sępolnie w rejonie mostów Chrobrego. W trakcie zawodów obowiązywał regulamin sportowego połowu ryb.

W zawodach wystartowało ponad 70 zawodników, a wśród nich funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Miliczu starszy sierżant Tomasz Wojtyczka. Milicki policjant wykazał się niebywałym opanowaniem trudnej sztuki wędkarstwa spławikowego i po trzygodzinnych zmaganiach pozostawił za sobą wszystkich pozostałych zawodników. Wyławiając z Odry kilka płoci, uklei i okoni o łącznej wadze 1880 gram zwyciężył zostając tym samym Mistrzem Policji Dolnego Śląska w wędkarstwie spławikowym.

Starszy sierżant Tomasz Wojtyczka wędkarstwem spławikowym zajmuje się już ponad 15 lat. To nie pierwszy jego sukces z wędką w ręku – m.in. w bieżącym roku zwyciężył w zawodach wędkarstwa spławikowego zostając mistrzem Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Miliczu.

Gratulujemy naszemu koledze sukcesów i życzymy taaaaaakiej ryby.

 

Źródło: KPP w Miliczu