Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Niepodległości

Data publikacji: 19.11.2019

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się uroczysty apel, na którym funkcjonariuszom trzech służb Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wręczył wyróżnienia, nagrody i awanse na kolejne stopnie.

W komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości. W obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg SG Grzegorza Biziuka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza oraz szefów służb i instytucji mundurowych oraz zaproszonych gości wręczono wyróżnienia i awanse funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej.

Sekretarz Stanu w MSWiA wraz z  Wojewodą Podlaskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku wręczyli funkcjonariuszom medale i odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie. Podczas uroczystości Wojewoda Podlaski  Bohdan Paszkowski odebrał z rak Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Medal Stulecia Utworzenia Policji Państwowej.

Podczas uroczystości medale i odznaczenia odebrało 43 funkcjonariuszy garnizonu podlaskiego, 4 odebrało akty mianowania na wyższe stopnie.