Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uhonorowana Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

Data publikacji: 31.10.2019

We Wrocławiu odbyła się Akademia z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W trakcie uroczystości Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu została uhonorowana Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Przyznanie medalu jest dowodem uznania za wieloletnie i efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystego spotkania podziękowania oraz odznaczenia odebrali policyjni krwiodawcy.

Z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się uroczysta Akademia, podczas której Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uhonorowana została Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Medal został przyznany w dowód uznania za wieloletnie i efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża. W trakcie uroczystości, która odbyła się w Muzeum Miejskim we Wrocławiu, odznaczenia i podziękowania za dotychczasową pomoc na rzecz osób potrzebujących odebrali policjanci-honorowi dawcy krwi, którzy otrzymali następujące odznaczenia:

Odznaczenia państwowe:

• ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI

- asp. szt. Roman Buczkowski 
 

• SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI

- podinsp. Robert Hamuda

- asp. szt. Sławomir Stodolny
 

• BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI

- st. asp. Paweł Kowalski

- asp. szt. Piotr Malon
 

Odznaczenie Ministra Zdrowia:

• HONOROWY DAWCA KRWI ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU

- podinsp. Krzysztof Zaporowski

Przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od 36 lat działa Klub Honorowych Dawców Krwi, a jego członkowie pomagają osobom potrzebującym. W tym czasie członkowie klubu oddali ponad 10 tysięcy litrów krwi. Klub zrzesza obecnie około 230 honorowych dawców krwi. Członkowie klubu oprócz krwiodawstwa pomagają w organizacji poborów krwi w różnych punktach miasta. W pomieszczeniach klubu organizują kilka razy w roku akcje grupowego poboru krwi. Współpracują zarówno z Wojskowym, jak i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

(KWP we Wrocławiu / kp)