„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych

Data publikacji: 28.10.2019

Po raz kolejny, funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci strażacy PSP, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych włączają się w akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Pod takim hasłem w dniach 21 października - 20 grudnia 2019 r. trwa Ogólnopolska Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Zdrowia.

Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych również mogą przyłączyć się do akcji i na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

plakat informujący o akcji oddawania krwi