KWP: Wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

Data publikacji: 15.10.2019

Dzisiaj rozgrywane są lubelskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Zmagania mają wyłonić najlepszego funkcjonariusza na stanowisku kierowania, który będzie reprezentował nasz garnizon w finale pod koniec listopada w Szkole Policji w Katowicach.

Komisja.

Bez dobrego dyżurnego nie ma prawidłowo funkcjonującej jednostki Policji. Często to ten funkcjonariusz odpowiedzialny jest za prawidłowe, kompleksowe pozyskanie informacji o zdarzeniu, przetworzenie jej i odpowiednie kierowanie dostępnych policjantów oraz sprzętu.

Policjanci odpowiadają pisemnie na testy.

By sprostać wymaganiom oraz umiejętnie dysponować posiadanymi siłami i środkami, a także w odpowiedni sposób nadzorować powierzone zadania, każdy funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku kierowania musi zdawać sobie sprawę, że niezbędna jest do tego nie tylko wiedza wynikająca z doświadczenia zawodowego, ale także ta nabywana zarówno w ramach doskonalenia zawodowego, jak i samodoskonalenia.

Policjanci odpowiadają pisemnie na testy.

W związku z tym zostały przeprowadzone wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Do konkursu przystąpili zwycięzcy powiatowych eliminacji. Zawody zostały podzielone na dwa etapy. Najpierw dyżurni przystąpili do testu z wiedzy, który składał się z 60 pytań. Następnie policjanci musieli wykazać się podczas symulacji pełnienia służby na stanowisku kierowania jednostki organizacyjnej Policji.

Policjant na stanowisku kierowania.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dla trzech najlepszych dyżurnych przewidziane są nagrody i puchary.

Członkowie komisji.

Zwycięzca szczebla wojewódzkiego będzie reprezentował garnizon lubelski w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w dniach 28-29 listopada bieżącego roku w szkole Policji w Katowicach.