Finał LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze

Data publikacji: 15.10.2019

LOTTO Poland Bike Marathon 2019 już za nami. Jedenasty sezon kolarskiego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zakończył się w warszawskim Wawrze. Ostatni w tym roku szesnasty etap wyścigów amatorów na rowerach górskich tradycyjnie rozgrywany był pod hasłem „Rowerem po Zdrowie”, a Miasteczko Poland Bike znalazło się na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

W finałowych wyścigach LOTTO Poland Bike Marathon 2019 wystartowało prawie 950 osób, a zawodom towarzyszyły Mistrzostwa Polski MTB Policji. Finał zwieńczyła efektowna dekoracja, podczas której zostały wręczone m.in. wyjątkowe kolarskie trykoty Orły Poland Bike 2019 i medale pamiątkowe LOTTO Poland Bike Marathon 2019.

Stołeczna dzielnica Wawer już dziewiąty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike, a ósmy raz była areną finałową cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony kilka lat temu przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Na dystansie MAX (50 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), finiszując przed Michałem Podlaskim (Team Wibatech Merx Wrocław) i Arkadiuszem Jusińskim (Świat Rowerów Team). Wśród kobiet wygrała Anna Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team), wyprzedzając Justynę Tarnowską (Bike Salon Team) i Adriannę Osińską (Geodetic Dobry Kurs Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Tomasz Majewski (Retro Stork Team), przed Przemysławem Baranowskim (Ramę na Ramię) i Rafałem Cichockim (Świat Rowerów Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin), która wyprzedziła Izabelę Kłosowską (Reprezentacja Komendy Głównej Policji) i Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Wśród chłopców zwyciężył Filip Surdyk, przed Nikodemem Rowickim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Bartoszem Węgrzynowskim (Bike Salon Team). Rywalizację dziewcząt wygrała Kamila Klaus, przed Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W finale LOTTO Poland Bike Marathon 2019 ścigali się też policjanci i policjantki z całej Polski, rywalizując w Mistrzostwach Polski MTB Policji 2019 pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn w kategorii M1 (rocznik 1979 i młodsi) wygrał Paweł Baranek (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), przed Adamem Dziukiem (KWP w Katowicach) i Radosławem Wasilewskim (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), a w kategorii M2 (rocznik 1978 i starsi) zwyciężył Tomasz Kołogryw (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), przed Piotrem Ścigałą (KWP w Katowicach) i Wiesławem Pawlukiem (KMP w Zamościu). W gronie kobiet triumfowała Izabela Kłosowska (Reprezentacja Komendy Głównej Policji), przed Małgorzatą Lipińską (KPP w Golubiu-Dobrzyniu) i Anną Plich (KPP w Bełchatowie).

W klasyfikacji drużynowej w warszawskim Wawrze triumfował KK Catena Wyszków, przed Świat Rowerów Team i Bike Salon Team. Młodzieżową punktację zespołową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Przybylskimi i Bickimi.

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2019 został zorganizowany przy współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy, Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i producentem odzieży kolarskiej CUERDO.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

(polandbike.pl)