Data publikacji: 02.09.2010

Wczoraj o godz. 11.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta, którym został Pan insp. Ryszard Błażnik.

Nowego komendanta wprowadził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Pan insp. Waldemar Regulski. Na uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele władz miasta, powiatu, prokuratury, a także kadra kierownicza zielonogórskiej komendy.

Insp. Ryszard Błażnik jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a ponadto podyplomowe studia kryminalistyki i zarządzania. Przez dziesięć lat dowodził Wydziałem Kryminalnym KMP w Wałbrzychu, a następnie przez trzy lata kierował największym Komisariatem Policji nr I w tym mieście. Od 22 grudnia 2008 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Słubicach.

1 września 2010 o godz. 11.00 I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. powołał go oficjalnie na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze.

 

Źródło: KMP Zielona Góra