Posterunek Policji w Bielinach ponownie na mapie

Data publikacji: 08.10.2019

We wtorek, punktualnie w południe w obecności m.in Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka, Zastępcy Dyrektora Biura Logistyki KGP insp. Mariusza Żurawskiego, Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, parlamentarzystów, samorządowców i lokalnej społeczności został otwarty Posterunek Policji w Bielinach. To 4 taka komórka na policyjnej mapie województwa świętokrzyskiego, która po 7 latach została przywrócona. Policjanci z Bielin mają do dyspozycji blisko 145 m2 powierzchni, umeblowanej i wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt.

Dzisiaj pięcioro funkcjonariuszy kieleckiej komendy miejskiej rozpoczęło służbę w Posterunku Policji w Bielinach. To już czwarta taka komórka w garnizonie świętokrzyskim, a trzecia w powiecie kieleckim, która powróciła na mapę jednostek Policji. W gruntownie wyremontowanych pomieszczeniach o powierzchni blisko 145 m2 do dyspozycji są pokoje biurowe, zaplecze socjalne, toalety, magazyn i szatnia. Wszystkie zostały wyposażone w nowe umeblowanie, sprzęt teleinformatyczny i techniczny tak, aby pełniący tu służbę policjanci mogli sprawnie i skutecznie realizować zadania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez podkom. Rafała Wydrzyńskiego oraz powitania wszystkich gości przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka. Szef świętokrzyskich stróżów prawa podkreślił, że posterunki są jednym z trzech głównych filarów działania polskiej Policji. Komendant podziękował władzom gminy Bieliny i lokalnej społeczności, gdyż w jego ocenie otwarcie nowego posterunku nastąpiło dzięki dobrej współpracy z tymi podmiotami. Następnie nadinsp. Paweł Dzierżak przekazał symboliczne klucze do budynku nowemu Kierownikowi Posterunku Policji w Bielinach asp. Rafałowi Roszczypale.

W trakcie uroczystości głos zabrali również Zastępca Dyrektora Biura Logistyki KGP insp. Mariusz Żurawski, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz. Wszyscy zgodnie podkreślili, że mimo już wysokiego poziomu bezpieczeństwa, obecność na terenie gminy policjantów w nowoczesnym posterunku z pewnością pozwoli kontynuować budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Po okolicznościowych przemówieniach ks. ppor. Paweł Kowalski – kapelan Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poświęcił nową siedzibę bielińskich policjantów.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.11 MB)