Za nami V Mistrzostwa CBŚP w Biegu Przełajowym

Data publikacji: 16.09.2019

Tegoroczne Mistrzostwa CBŚP w Biegu Przełajowym odbyły się w Zagórzu Śląskim. Impreza, w której wzięło udział 166 uczestników obfitowała w różnego rodzaju wydarzenia. Biegi odbyły się na dystansach 5 i 10 km oraz półmaratonu. Wśród mężczyzn zwyciężyli policjanci z Zarządu I i Wydziału d/z ZPK. W kategorii kobiet zwyciężczynie pochodziły z Zarządu w Opolu i Bydgoszczy. Najlepszym biegaczom nagrody wręczył Komendant CBŚP insp. Paweł Półtorzycki w towarzystwie swoich zastępców.

V Mistrzostwa Centralnego Biura Śledczego Policji w Biegu Przełajowym odbyły się w minionym tygodniu w Zagórzu Śląskim. Górzysty, leśny teren obfitował w piękne widoki, a słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom przez cały czas zmagań. Mistrzostwa odbyły się na trzech dystansach: 5 i 10 km oraz półmaraton.

Na dystansie 5 km pierwsze miejsce zajął policjant z Wydziału d/z Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej, drugie funkcjonariusz z Zarządu I, a trzecie przedstawiciel Zarządu we Wrocławiu. Wśród kobiet najlepszą na tym dystansie okazała się policjantka z Zarządu w Opolu, drugie miejsce z Wydziału Kadr i Szkolenia, a trzecie nagrodzone miejsce zajęła przedstawicielka Zarządu w Krakowie. W zmaganiach uczestniczyli także dwaj zaproszeni goście: były policjant CBŚP, a obecnie emeryt oraz insp. Sławomir Wocial Zastępca Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA".

W biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął policjant z Zarządu I, drugie z Zarządu w Krakowie, a trzecie z Zarządu w Bydgoszczy. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce na tym dystansie zajęła przedstawicielka Zarządu w Opolu, drugie z Zarządu w Katowicach, a trzecie z Zarządu w Warszawie.

W tym roku w Mistrzostwach CBŚP w Biegu Przełajowym dołączono nową kategorię: półmaraton. Tę trasę najszybciej pokonał policjant z Zarządu I, a w kategorii kobiet najszybsza okazała się policjantka z Bydgoszczy. W półmaratonie wśród mężczyzn drugi dobiegł policjant z Wydziału d/z Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej, a trzeci z Zarządu w Olsztynie. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła policjantka z Zarządu w Poznaniu, a trzecie przedstawicielka z Zarządu w Białymstoku.

Zwycięzcom nagrody wręczał Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Paweł Półtorzycki, w towarzystwie swoich zastępców insp. Adama Cieślaka i insp. Mariusza Kudeli.

Trasa biegów została wyznaczona przez bardzo malowniczy, ale też i trudny teren. Górski szlak, biegnący przez las oraz zaporę w Zagórzu Śląskim, aż do mety, która znajdowała się na zamku w Grodnie stanowił wyjątkową trasę. Zawodnicy przyznali, że trasy na wszystkich dystansach były trudne i pokonanie ich było dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o końcówkę biegu, czyli bardzo strome wejście na zamek.

Zawody są organizowane w celu propagowania aktywnego stylu życia, utrzymania sprawności fizycznej, a także integracji. Szczególne podziękowania należą się organizatorom V Mistrzostw CBŚP w Biegu Przełajowym, tj. policjantom i pracownikom Zarządu we Wrocławiu pod dowództwem Naczelnika podinsp. Sławomira Banasiaka, policjantom i pracownikom z Wydziału Kadr i Szkolenia CBŚP, z Wydziału Wsparcia Logistycznego CBŚP oraz Wydziału Prezydialnego CBŚP, za zorganizowanie niesamowitej imprezy i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas zmagań sportowych.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.