Podziękowania dla policjantów zaangażowanych w zatrzymanie sprawcy postrzelenia

Data publikacji: 26.08.2019

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Danielem Kołnierowiczem oraz jego Zastępcą mł. insp. Jackiem Tarnowskim, złożyli podziękowania policjantom zaangażowanym w sprawę ustalenia i zatrzymania sprawcy postrzelenia mężczyzny w Białymstoku.

Dzisiaj, 26.08.2019 r., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Danielem Kołnierowiczem oraz jego Zastępcą mł. insp. Jackiem Tarnowskim, w obecności p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku insp. Macieja Wesołowskiego, wręczyli podziękowania policjantom zaangażowanym w sprawę postrzelenia mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. na białostockim osiedlu Wygoda. Ze wstępnych informacji wynikało, że jeden z kierowców zajechał drogę drugiemu. Po krótkiej wymianie zdań kierowca volkswagena oddał strzał z wiatrówki w kierunku kierowcy opla. Po wszystkim podejrzany oddalił się z miejsca. 

Śledczy analizowali najdrobniejsze szczegóły zdarzenia, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca przebywania podejrzanego. Dzięki pracy białostockich policjantów kierowca volkswagena znalazł się w rękach mundurowych jeszcze tego samego dnia, a już po dwóch dniach został doprowadzony do prokuratury. 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podkreślił, że to właśnie dzięki tak szybkim i skutecznym działaniom policjantów formacja cieszy się największym poparciem społecznym.

(KWP w Białymstoku/ mw)