III Mistrzostwa Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym

Data publikacji: 25.08.2019

Dziś w Warce odbyły się III Mistrzostwa Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Imprezę rozegrano pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, który wraz z zawodnikami również pokonał 58 km trasę.

Organizatorami III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Wyścigom mundurowych towarzyszyły wyścigi organizowane w cyklu ŻTC BIKE RACE, a imprezę na rynku w Warce połączono z piknikiem rodzinnym kończącym Aktywne Lato w Warce, na którym swoje stoiska promocyjne wystawiły Gabinet Komendanta Głównego Policji oraz Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Dla przybyłych gości i kolarzy grała Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zawodnicy walczyli o tytuły Mistrzów Polski Służb Mundurowych w sześciu kategoriach, a także o Puchar 100-lecia Policji w kolarstwie szosowym, który rozegrano w dwunastu etapach. Trasa wyścigu składała się z dwóch pętli po 29 km, a tuż przed wjazdem na rynek Warki, gdzie była meta, był stromy ok. 200 metrowy podjazd, na którym praktycznie rozstrzygały się losy zwycięstw w większości wyścigów.

Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów. Przygotowana przez organizatorów trasa była płaska i w całości asfaltowa, zaplanowana tak, by wyścig był zarówno wymagający, lecz by nie sprawiał zbytniej trudności mniej wytrwałym kolarzom. Zawodników walczących o tytuły w klasyfikacjach mundurowych było ponad 100, a wszystkich ponad 300.

Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została Agnieszka Jeżyk (JW 1156), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn zostali: w kat. M2 - Michał Michalski (KWP w Poznaniu), w kat. M3 – Radosław Wasilewski (Reprezentacja KGP), w kat. M4 – Maciej Chmielewski (KPPSP Stargard) i w kat. M5 – Adam Bielski (SEiRP Elbląg). Puchary 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej zdobyli: Anna Kroner (KPP w Starachowicach), kat. M2 – Michał Warias, kat. M3 - Rafał Szpakowski (Ciechanów), kat. M4 – Piotr Ścigała (Częstochowa), kat. M5 – Zbigniew Rybacki, kat. M6 – Andrzej Stebliński.

Puchary i nagrody wręczali Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, któremu towarzyszył kom. por. Paweł Łępaa z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz zastępca burmistrza Warki Teresa Knyzio.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

(BKS KGP / zdjęcia A. Chyliński / wsz)