Złotoryjski policjant obronił tytuł mistrzowski na Igrzyskach Służb Mundurowych, które odbyły się w Chinach

Data publikacji: 22.08.2019

Sierż. szt. Andrzej Kocyła z komisariatu Policji w Złotoryji po raz 5 okazał się bezkonkurencyjny i ponownie wygrał Igrzyska Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi w kategorii do 120 kilogramów. Zawody World Police & Fire Games tym razem odbyły się w Chinach.

World Police & Fire Games, to impreza z 30- letnią tradycją. Została stworzona z myślą o sportowcach, którzy na co dzień pełnią swoją służbę w policji i straży pożarnej. Międzynarodowe zawody daje szansę policjantom i strażakom na to, aby zademonstrować swoje sportowe możliwości.

Sierż. szt. Andrzej Kocyła, który na co dzień pracuje w komisariacie Policji w Złotoryji już po raz 5 uczestniczył w zawodach World Police & Fire Games, które tym razem odbyły się w mieście Chengdu w Chinach.

Polski Policjant obronił tytuł mistrzowski w kategorii wagowej do 120 kg. Udźwignął rolę faworyta i tak jak w poprzednich edycjach okazał się bezkonkurencyjny zdobywając po raz 5 tytuł mistrzowski z wynikiem 212,5 kg kilogramów.

Policjant ze Złotoryi oprócz osiągnięć sportowych jest także bardzo aktywny społecznie. Jest zaangażowany w organizację programów i imprez sportowych dla młodzieży promujących zdrowy tryb życia. Jest prezesem Stowarzyszenia Sportowego Wyciskania Sztangi Leżąc WILKOŁAK.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / js)