„Rozbili bank” na największych zawodach w Polsce OCEANLAVA – TRIATHLON POLSKA

Data publikacji: 20.08.2019

Indywidualnie i drużynowo nasi Koledzy nie mieli sobie równych w największych zawodach triathlonowych w Polsce. Brawo! Jednym słowem, policjanci kujawsko-pomorskiego garnizonu „rozbili bank”. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W minioną sobotę (17.08.19) w Borównie, pow. bydgoski, rozegrano największe w Polsce zawody na długim dystansie OCEANLAVA – TRIATHLON POLSKA. W ekstremalnie trudnych zmaganiach na pełnym dystansie (226,7km) wystartowało 211 zawodników, a wśród nich podkom. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, .

Pierwszą konkurencją triathlonu było przepłynięcie dystansu 3,8 km w jeziorze Borówno. Po tym etapie przyszedł czas na rower. Uczestnicy mieli do pokonania 180 km na trasie między Borównem a Bydgoszczą. Bieg maratoński natomiast, który liczył 42,195 km zorganizowany został pośród zieleni Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Na metę, która usytuowana została przed stadionem Zawiszy pierwszy wbiegł Marek, który pokonał dystans w łącznym czasie 9 h 11 m 49,35 s.

W sztafecie nasi Koledzy też nie mieli sobie równych, pokonując 6 innych drużyn. Rywalizację rozpoczął, wskakując do wody, podkom. Robert Ciepłowski, dalej zmienił go na rowerze podinsp. Marcin Zmudziński, a całość zakończył biegiem podkom. Piotr Jarząb. Pełen dystans nasza drużyna pokonała w czasie 9 h 01 m 26 s i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!