Tour de Pologne Amatorów

Data publikacji: 09.08.2019

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem i ścigali się o tytuł Mistrza Polski. Dzisiaj na trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej rozegrano Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w ramach Tour de Pologne Amatorów, pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Najszybszą policjantką okazała się sierż. sztab. Anna Kroner z KPP w Starachowicach, zaś wśród panów najwyżej na podium stanął sierż. sztab. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli.

Dzisiaj na trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej rozegrano Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w ramach Tour de Pologne Amatorów, pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Najszybszą policjantką okazała się sierż. sztab. Anna Kroner z KPP w Starachowicach, zaś wśród panów najwyżej na podium stanął sierż. sztab. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli. Dekoracji dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk wraz z dowódcą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji mł. insp. Dariusz Zięba oraz dyrektor TdP Amatorów Elżbiety Lang.

Tour de Pologne jest największą imprezą kolarską w Polsce, a Tour de Pologne Amatorów cieszy się największym prestiżem wśród ludzi spędzających aktywnie czas na rowerze. Tu zawsze jest świetna organizacja, wymagająca trasa oraz matmosfera wielkiego sportowego święta. W tym roku na 60-kilometrowej trasie ścigało się 2,8 tys. amatorów. Trudne podjazdy i szybkie zjazdy były dla nich prawdziwym wyzwaniem.  Ale, że walczyli także w kilku indywidualnych kategoriach, mocno naciskali na pedały. Dla blisko setki policjantów była to walka tytuł Mistrza Polski Policji.

Po niezwykle wyrównanej jeździe zwyciężyła sierż. sztab. Anna Kroner z KPP w Starachowicach, Izabelą Kłosowską z KWP w Białymstoku i asp. Iwoną Panas z KMP w Chełmie, która w tym roku zdobyła dwukrotnie tytuły mistrzyni Polski policjantek w zawodach triathlonowych, na dystansach pół i ćwiartka Ironmana. Z policjantów, najlepszy czas na mecie uzyskał sierż. sztab. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli (Reprezentacja KGP), przed sierż. sztab. Adrianem Stempniakiem z OPP w Poznaniu i st. sierż. Radosławem Wasilewskim z KMP w Zamościu. Parma ze Stempniakiem w porównaniu z ubiegłym rokiem, zamienili się miejscami, a Wasilewski po raz kolejny był za ich plecami. Podobnie zresztą było w rywalizacji pań, gdy w ubiegłym roku to Kłosowska wygrała przed Kroner.

Bezpieczeństwa na trasie wyścigu amatorów oraz zawodowców pilnowało 116 policjantów, których wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Ich pracę doceniła dyrektor TdP Amatorów Elżbieta Lang, która podczas ceremonii zakończenia, serdecznie im za to podziękowała. Szef Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękując organizatorom za przygotowanie wspaniałej imprezy, zwracając się do zawodników, dodał:

- Wiem, że było ciężko. Sam tego doświadczyłem.

Komendant Główny Policji już po raz trzeci startował w tej imprezie i ponownie na rowerze towarzyszył mu dowódca SPKP mł. insp. Dariusz Zięba.

Organizatorami Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym była Komenda Główna Policji i Lang Team Sp. z o.o. przy wsparciu Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Pełną listę zawodników i klasyfikację końcową można znaleźć http://www.tourdepologneamatorow.pl/

Wszystkim gratulujemy i w imieniu Komendanta Głównego Policji zapraszamy za rok.

(BKS KGP)