Dla poszkodowanych w wypadkach drogowych

Data publikacji: 07.08.2010

To już tradycja, że w lipcu każdego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku organizują akcję oddawania krwi. Pomysł taki zrodził się przed sześcioma laty kiedy to odbyła się pierwsza akcja z okazji Święta Policji, które corocznie obchodzone jest w dniu 24 lipca.

W tym roku policyjni krwiodawcy postanowili zorganizować na obiektach komendy Piknik Rodzinny, w trakcie którego odbyła się akcja oddawania krwi, zawody strzeleckie, a dla dzieci zawody jazdy na rowerze (tor przeszkód). Każdy uczestnik zawodów rowerowych otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę. Warto dodać, że organizatorzy zapewnili ciepły posiłek oraz zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego grillowania. W pikniku uczestniczyło około 110 osób. Jako pierwszy krew oddał Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Robert Biernat. Wśród dawców był również Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzesku Krzysztof Olchawa. Łącznie krew oddało 38 osób pozyskując 17 litrów krwi pełnej, co stanowi dla Klubu HDK przy KPP Brzesko bardzo duży sukces.

- Dziękujemy za przybycie brzeskim strażakom oraz krwiodawcom z Klubu HDK „Krakus” w Łysej Górze, którzy wsparli naszą akcję. – Małgorzata Serwatka – Sekretarz Klubu HDK przy KPP Brzesko.

- Przed naszą akcją byłem w brzeskim punkcie poboru krwi, który mieści się w Szpitalu Powiatowym. Tak jak w poprzednich latach w okresie wakacyjnym znajdowało się tam zaledwie kilka donacji krwi. Dlatego też organizacja otwartych akcji poboru krwi w wakacje jest bardzo ważna – asp. Grzegorz Matura – Przewodniczący Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi w Brzesku, na co dzień funkcjonariusz brzeskiej policji.