Ślubowanie i awanse policjantów

Data publikacji: 26.07.2019

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 44 policjantów. Dziś wręczono także awanse, medale i odznaczenia policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ta uroczystość to ostatni element tegorocznych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Na uroczysty apel przybyli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele Związków Zawodowych Policji i Pracowników Policji, kadra kierownicza kujawsko-pomorskiej Policji, a także rodziny składających ślubowanie policjantów.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyjął ślubowanie od 44 nowych policjantów. Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 21 do Bydgoszczy, 6 do Grudziądza, po 3 do Żnina i Oddziału Prewencji Policji, po 2 do Włocławka i Nakłą oraz po 1 do: Aleksandrowa, Chełmna, Lipna, Mogilna, Radziejowa, Wąbrzeźna i KWP w Bydgoszczy. Wśród przyjętych do służby policjantów są dwie kobiety.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do gratulacji i wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe, Odznaczeń „Zasłużony Policjant” oraz Medali „Za Długoletnią Służbę”, a także nagród dla policjantów i pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, przyznanych m.in. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Panią Elżbietę Witek .

W czasie uroczystości wręczono także brązowe Medale „Za Zasługi dla Policji” P. Sylwii Klonowskiej – pracownikowi socjalnemu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koronowie oraz P. Andrzejowi Drążek Komendantowi Regionalnemu SOK.

Z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz uroczystych obchodów Święta Policji Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy przyznał okolicznościowe medale.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznak przyznanych przez Prezydium NSZZ Policjantów, NSZZ Pracowników Policji oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Ostatnim punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia i gratulacje, które policjanci i pracownicy usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały.

GRATULUJEMY!

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia!

Awansowany, odznaczonym i nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy i jej rezultatów.