Zwycięstwo jeleniogórskiego funkcjonariusza w wyścigu MTB Rowerem na Szrenicę

Data publikacji: 22.07.2019

Jeleniogórski funkcjonariusz — asp. szt. Dariusz Barczyński zwyciężył w prestiżowym i bardzo wymagającym górskim wyścigu kolarskim MTB – Rowerem na Szrenicę. 22-kilometrowy wjazd na Szrenicę rowerem jest jednym z najtrudniejszych wyścigów górskich. Wymaga olbrzymiej koncentracji i żelaznej kondycji ze względu na bardzo trudną trasę.

Wyścig MTB Korona Karkonoszy odbył się 20 lipca 2019 r. w ramach cyklu trzech imprez kolarskich: Rowerem na Szrenicę, Rowerem przez Karkonosze oraz Rowerem na Śnieżkę. Korona Karkonoszy to wyścigi kolarskie, które są ciężką wspinaczką górską na wspaniałe, lecz trudne szczyty Karkonoszy. W 2019 r. utworzono kategorię służb mundurowych i IPA,  którą swoim patronatem objął  Prezydent IPA Polska – Fryderyk Orepuk.

20 lipca 2019 r. w wyścigu Rowerem na Szrenicę na 22-kilometrową trasę, gdzie nachylenie wynosi ok 30% - wystartowało 107 osób: 99 mężczyzn i 8 kobiet.

Zwycięzcą kategorii służb mundurowych i IPA okazał się asp. szt. Dariusz Barczyński (w kategorii OPEN zajął 20 miejsce), który reprezentował Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze i Region IPA Jelenia Góra.

(KWP we Wrocławiu / js)