Wrocławski policjant został mistrzem świata w crossmintonie

Data publikacji: 13.07.2019

Kilka dni temu w Budapeszcie odbyły się 5. ICO Mistrzostwa Świata w Crossmintonie, odmianie standardowego badmintona. Dyscyplina od swojego pierwowzoru różni się tym, że w crossie nie ma siatki, a korty zawodników oddalone są od siebie o 10 metrów. Dawniej nazywany był speed badmintonem, ponieważ sport ten posiada dynamikę tenisa ziemnego. Rakietki do gry, lotki i technika są też inne niż w standardowym badmintonie. Jedna zasada jest jednak dla wszystkich sportów wspólna – trzeba pokonać pozostałych rywali. Ta sztuka udała się wrocławskiemu policjantowi, który od kilku dni jest Mistrzem Świata tej dyscypliny sportu.

Wrocławski policjant stanął na kwadratowym korcie do gry o wymiarach 5 x 5 metrów dokładnie 4 lipca br. Zrobiło to również 520 zawodników z 25 krajów – najlepsi w tej dyscyplinie. Czekało ich kilka dni sportowych zmagań i rywalizacji. Wszyscy mieli nadzieję zajść jak najdalej, ale okazało się, że musieli zasmakować goryczy porażki. Wszystko przez naszego kolegę, funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który z dnia na dzień grał coraz lepiej i eliminował z rozgrywek kolejnych zawodników. Łącznie podczas zawodów rozegrano 1020 meczów. Wrocławski policjant startował w deblu w kategorii mężczyzn 40+. Pojedynek półfinałowy para Serbów przegrała do zera. W polskim finale para z Warszawy również nie zdobyła żadnego seta. Forma sportowa naszego kolegi nie pozostawiała wątpliwości – to w końcu również Mistrz Świata z 2017 roku, więc na obecnych zawodach bronił mistrzowskiego tytułu. W ostatnim dniu Mistrzostw złoty krążek spoczął na piersi wrocławskiego funkcjonariusza.
Policjant nie spoczywa na laurach. Już teraz myśli o kolejnych mistrzostwach, które w 2021 roku odbędą się w Tokio. Będzie też uczestniczył w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Crossminton trenuje od 10 lat. Oprócz tego, że jest utytułowanym sportowcem, jest też doświadczonym policjantem wrocławskiego pionu kryminalnego, który już od 28 lat wypełnia słowa policyjnej roty ślubowania. Funkcjonariusz zdążył już wychować niejedno pokolenie wrocławskich kryminalnych, ucząc ich policyjnego fachu.

(KWP we Wrocławiu/bj