Mistrzyni na wagę złota

Data publikacji: 12.07.2019

Pod koniec czerwca bieżącego roku w Białymstoku, odbyły się 29. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Wśród ponad 400 zgłoszonych zawodników i zawodniczek, wystartowała również asp. sztab. Małgorzata Krzyżan – młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej pilskiej Szkoły Policji.

Małgosia ponownie nie zawiodła, została podwójną mistrzynią Polski. Zwyciężyła w rzucie dyskiem kobiet oraz w pchnięciu kulą kobiet w kategorii K50. Jak mówi sama mistrzyni, na uprawianie sportu nigdy nie jest za późno, a jej trening pozwala na osiąganie wyników na poziomie światowym, co zawdzięcza również możliwości korzystania z obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile.

Obecnie, nasza sportsmenka przygotowuje się do 21 Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które zaplanowane są w dniach 5 – 16 września 2019 roku we włoskiej Wenecji. „Mam nadzieję, że uda mi się wrócić z medalem. Chcę wystartować w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, z rankingu światowego można wnioskować, że mam szanse medalowe w rzucie dyskiem kobiet W50” - komentuje kolejny start asp. sztab. Małgorzata Krzyżan.

Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia!

Źródło: Szkoła Policji w Pile