Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019” garnizonu mazowieckiego zakończony. Znamy zwycięzców

Data publikacji: 08.07.2019

Na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się eliminacje do finału XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. Eliminacje zorganizował i przeprowadził Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu we współpracy z CSP w Legionowie. Wygrała para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W zawodach wzięło udział 58 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu mazowieckiego - 28 jednostek, natomiast Komendę Miejską Policji w Radomiu reprezentowały 2 drużyny funkcjonariuszy z uwagi na stan etatowy przekraczający 160 osób w komórkach patrolowo-interwencyjnych.

Policyjne patrole, które przyjechały do Legionowa, na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowo-interwencyjnych i z ogromną dbałością oraz profesjonalizmem zapewniają obywatelom porządek i bezpieczeństwo. Najlepsi reprezentanci swoich jednostek wykazali się ogromnym zaangażowaniem. W sposób rzetelny podchodzą do procesu szkolenia oraz doskonalenia zawodowego, często poświęcając przy tym swój czas wolny.

Policjanci z Mazowsza, pod czujnym okiem ekspertów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz wykładowców z Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie konkurowali w trzech konkurencjach: strzelaniu sytuacyjnym, teście wiedzy, oraz sprawnym pokonywaniu toru przeszkód.

W strzelaniu sytuacyjnym najlepszą drużyną był patrol z KPP w Szydłowcu. Natomiast policyjny tor przeszkód najszybciej pokonał patrol z KMP w Radomiu (patrol nr 1). Uczestnicy eliminacji pisali także test wiedzy, w którym musieli się wykazać znajomością problematyki służby prewencyjnej, tutaj najlepszy był patrol z KMP w Radomiu (patrol nr 1).

Po zliczeniu wszystkich punktów stało się jasne, że Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz tytuł najlepszego patrolu garnizonu mazowieckiego trafił do st. sierż. Bartosza Kity i st. post. Patryka Duraja z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium uplasowali się st. post. Kacper Partyka i post. Marcin Dębowski również z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Trzecie miejsce w konkursie zajęli st. sierż. Michał Strzelec i sierż. Maciej Skuza z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Wyłonionym zwycięzcom osobiście pogratulował pełniący obowiązki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Dariusz Krzesicki, podczas uroczystości zakończenia turnieju. Laureaci eliminacji odebrali z rąk zastępcy komendanta pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe.

Sędziami turnieju byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej oraz wykładowcy ze Szkoły Policji w Legionowie. Sędzią głównym zawodów był podinsp. Marek Wierzbiński ekspert Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu ponadto w skład komisji konkursowej weszli: podinsp. Wojciech Madej, nadkom. Daniel Wójcik, kom. Adam Roguski, kom. Dariusz Kowal, podkom. Daniel Sokołowski, mł. asp. Edyta Sułkowska, sierż. szt. Marcin Durasiewicz, st. sierż. Anita Sambor. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w składzie komisji reprezentowali podinsp. Grzegorz Zipper i kom. Daniel Golicki.

Dwie najlepsze pary patrolowe będą reprezentować garnizon mazowiecki Policji w XXVI Finale Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2019”, który odbędzie się w dniach 10-13 września w Szkole Policji w Słupsku.

Autor: kom. Adam Roguski/Fot. kom. Adam Roguski i mł. asp. Edyta Sułkowska