Informacyjny Serwis Policyjny

Zapraszamy na bieg charytatywny „Tytan” – Dubiecko 2019

Zamieszczony Data publikacji 05.07.2019
  • Napis II charytatywny bieg z przeszkodami dla Michałka start 25.08.2019 w tle po bokach dwa zdjęcia małego chłopca na środku grafika przedstawiająca stylizowany napis TYTAN i męską rękę opasaną łańcuchem

W tym roku w Dubiecku (woj. podkarpackie) odbędzie się II edycja biegu charytatywnego TYTAN! Będzie to bieg z licznymi przeszkodami na dystansie około 7 km. Organizatorami biegu są: Przemyski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Maciej Sochacki i Sławomir Hadro. Tytanom i Tytanidom, którzy zdecydują się stanąć na starcie organizatorzy gwarantują świetną zabawę połączoną z ogromną satysfakcją niesienia pomocy potrzebującym.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Spotkanie Tytanów odbędzie się 25 sierpnia 2019 roku przy obiekcie sportowym Orlik w Dubiecku, gdzie będzie mieścić się biuro zawodów i skąd wystartujemy. Czeka na Was wspaniała zabawa i zarazem TYTANICZNY wysiłek, a to wszystko po to, by pomagać!  

Ta edycja biegu charytatywnego TYTAN poświęcona będzie zbiórce środków pieniężnych na zakup sprzętu specjalistycznego potrzebnego do funkcjonowania Michałka Łosia oraz wsparcia jego leczenia komórkami macierzystymi.

Michałek Łoś ma prawie 5 lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Urodził się  w 25 tygodniu ciąży (6 miesiąc) ze skrajnie niską masą urodzeniową (920 g). Jako ekstremalny wcześniak otrzymał w 10-stopniowej skali Apgara tylko 3 punkty. W wyniku tak wczesnego porodu doszło do wylewów krwi do mózgu, zapalenia opon mózgowych, wodogłowia, epilepsji. Przez pierwsze 6 miesięcy Michałek przebywał w szpitalu i walczył o życie, przeszedł sześć operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo-otrzewnej. Michałek, pomimo że jest intensywnie rehabilitowany samodzielnie nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej, intensywnej opieki, jest dzieckiem słabowidzącym.

Organizatorzy zachęcają do udziału biegu jak również do wsparcia projektu poprzez wpłaty darowizn na leczenie. Wszystkie dochody przeznaczone będą na zakup sprzętu oraz wsparcie leczenia dziecka poprzez wykupienie usługi leczenia komórkami macierzystymi. WYCIĄGNIJ DŁOŃ DO TYCH, KTÓRY CIĘ POTRZEBUJĄ…

Przemyski Region IPA  37-700 Przemyśl ul Bohaterów Getta 1 uruchomił rachunek bankowy, na który można wpłacać pieniądze:

Santander Bank Polska — Oddział w Przemyślu

26 1090 2750 0000 0001 3709 8333

w tytule wpłaty „TYTAN – dla Michałka”

 

Komunikaty i informacje o akcji publikowane są:

https://www.facebook.com/TYTAN-bieg-z-przeszkodami-194425544677575/

https://ipaprzemysl.pl/

https://ipapodkarpacie.pl/

Wysokość zebranych środków  będzie podawana na stronie  IPA Przemyśl oraz Facebooku.

tekst. Jan Faber

Źródło: ipapolska.pl

powrót
drukuj