Fiero Women’s Cup 2019 w Łodzi

Data publikacji: 02.07.2019

W dniach 22 – 23 czerwca 2019 roku Reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej kobiet wzięła udział już po raz drugi w Międzynarodowym Turnieju Amatorskiej Piłki Nożnej Fiero Women’s Cup 2019 w Łodzi. Jest to wyjątkowe wydarzenie sportowe, podczas którego zbierane są środki na cel charytatywny.

W Turnieju wzięło udział 7 drużyn: Reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej kobiet, dwie drużyny PTC Pabianice, Fiero Łódź, Zawisza Rzgów, FC Robaczki oraz drużyna Chrząszczyków. Mecze rozegrane zostały na boisku ze sztuczną nawierzchnią w systemie każdy z każdym, dwie połowy po 15 minut (w składach 5 zawodniczek w polu + bramkarka).

W rozgrywkach wzięły udział piłkarki, które na co dzień grają w różnych klasach rozgrywkowych, a także w reprezentacjach Polski. Nasze zawodniczki, które wystąpiły w Turnieju, jako jedyna drużyna wywodząca się ze służb mundurowych, wywalczyły pierwsze miejsce i stanęły na najwyższym podium. Drugą drużyną zostały piłkarki Chrząszczyków, a brąz zajęły „fioletowe” z PTC Pabianice.

Wyniki bezpośrednich spotkań naszej reprezentacji w piłce nożnej kobiet: Policja – Zawisza Rzgów 6:3, – Fiero Łódź 9:0, Policja – Chrząszczyki 4:1,Policja – FC Robaczki 3:2, Policja – PTC Pabianice (fioletowe) 2:0, Policja – PTC Pabianice (białe) 4:0.

Turniej był ostatnim sprawdzianem przed meczem z Reprezentacją Wojska Polskiego, który zostanie rozegrany 27 lipca 2019 roku na boisku Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego "Agrykola" przy ul. Myśliwieckiej. Będzie to jedno ze sportowych wydarzeń podczas pikniku rodzinnego z okazji 100.rocznicy powstania polskiej Policji. Po meczu kobiet swoje piłkarskie umiejętności zaprezentuje także drużyna mężczyzn, która zmierzy się z reprezentacją Policji USA.

Skład Reprezentacji: Marcelina Pawlik, Patrycja Doroż, Katarzyna Żak, Marta Zielińska, Barbara Wójcik, Katarzyna Borowiec, Malwina Mazur, Ewa Mieszkowska, Karolina Wasilkiewicz, Gabriela Szymska, Natalia Niemiec – trener: Izabela Zdonek.

Gratulujemy naszym funkcjonariuszkom i trzymamy mocno kciuki za zwycięstwo z piłkarkami z Wojska Polskiego.

(Gabinet KGP / mw)