Łódzki policjant zwycięzcą IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym!

Data publikacji: 25.06.2019

22 czerwca 2019 roku w Toruniu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. Bezkonkurencyjny okazał się policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi.

Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach. Musieli pokonać dystans 500 metrów na ergometrze wioślarskim, przenosili kega, oraz zmierzyli się w „martwym ciągu”. Wykonywali również przysiady ze sztangą o wadze 75 kg dla mężczyzn i 35 kg dla kobiet oraz jej podrzut. Zwycięzca musiał wykonać wszystkie konkurencje w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie nadzorowany był przez sędziego, który nie tylko mierzył czas, ale przede wszystkim sprawdzał poprawność wykonywanego ćwiczenia.

W zawodach mogli brać udział przedstawiciele Straży Pożarnej, Wojska, Policji, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Kolei, Służby Więziennej, SOP-u, Straży Granicznej oraz Służby Celnej. Rywalizacja w 3 konkurencjach tj. kobiet, mężczyzn jak i drużynowa była bardzo zacięta. Wśród mężczyzn niepokonany okazał się starszy sierżant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji  w Łodzi.  Funkcjonariusz od 6 lat służy w policji. Od najmłodszych lat interesuje się sportem. 12 lat trenował sztuki walki, a od 7 jego pasją zostały sporty siłowe. 

Gratulujemy!