Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Starachowicach

Data publikacji: 24.06.2019

Wczoraj w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego. Imprezie towarzyszyła III Starachowicka Strzała, zawody dla amatorów na rowerach szosowych oraz górskich oraz Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego.

Wczoraj w Starachowicach w ramach III Starachowickiej Strzały odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym, w których zmagali się policyjni kolarze. Cykliści mieli do pokonania 63 kilometrową trasę, której przewyższenie wynosiło ok. 920 metrów. W zawodach sukcesy odnieśli policjanci naszego garnizonu. Znakomitą formę zaprezentowała funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach sierż. szt. Anna Kroner, która okazała się najszybszą policjantką, zdobywając koszulkę Mistrzyni Polski Policji w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego. Ponadto w klasyfikacji open kobiet w III Starachowickiej Strzale również była pierwsza.

W wyścigu wzięła udział Reprezentacja Komendanta Głównego Policji, w której składzie znalazła się sierż. szt. Anna Kroner oraz mł asp. Paweł Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju, wspólnie z kolegami z reprezentacji  wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zdobyli nasi koledzy z drużyny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w składzie: podkom. Marek Kowalik (KPP Skarżysko Kamienna), mł. asp. Przemysław Pałys (KWP Kielce) oraz st. sierż. Seweryn Koczajewski (KWP Kielce).

Nasi policyjni zawodnicy odebrali statuetki i gratulacje od gen. insp. Jarosława Szymczyka, w którego imieniu złożył je koordynator KGP ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji insp. w st. spocz. Andrzej Kuczyński. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek.

Opr. AK/PK

Źródło: KPP w Starachowicach