100 policjantów i pracowników Policji przebiegło 100 kilometrów na 100. rocznicę

Data publikacji: 23.06.2019

22 czerwca 2019 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbył się wyjątkowy bieg sztafetowy "100 kilometrów na 100 rocznicę". Każdy funkcjonariusz i pracownik policji miał do pokonania dystans 1 kilometra. To pełne nie tylko sportowych emocji wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Setnej Rocznicy Powstania policji Państwowej. W trakcie biegu zbieraliśmy środki na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Już przed godziną 8.00 w sobotni poranek w  rejonie placu Schillera w Łodzi zaczęło robić się niebiesko. Stało się tak za sprawą niebieskich koszulek pierwszych uczestników sztafety jak i rozstawionego stoiska  ze sprzętem  policyjnym oraz wyjątkowego patrolu w historycznym umundurowaniu . 100 policjantów i pracowników Policji z całego województwa łódzkiego zgłosiło gotowość do przebiegnięcia dystansu 100 km dla uczczenia  100 lecia powstania Policji Państwowej. Liczył się każdy km gdyż zwiększał on kwotę pozyskaną dla Fundacji Pomocy Sierotom i Wdowom po poległych policjantach. Jako pierwszy na starcie pojawił się ,już rozgrzany po przejażdżce rowerem,  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi młodszy  inspektor Tomasz Olczyk. Ruszył w imponującym tempie dając przykład pozostałym biegaczom. Dalej już krok po kroku , minuta po minucie zbliżaliśmy się do wyznaczonych jako cel 100 km. Był pot i łzy...wzruszenia.

Sztafeta trwała 7 godzin i 17 minut a zakończył ją kapelan łódzkiej Policji ksiądz podporucznik Jacek Syjud. Emocji na pewno nie zabrakło. U każdego na twarzy oprócz zmęczenia widoczny był uśmiech i satysfakcja z wykonania zadania w tak szczytnym celu. Na mecie oprócz gratulacji wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i bryloczki Fundacji. Z dużym zaciekawieniem przyglądali się temu przedsięwzięciu Łodzianie, którzy w sobotnie popołudnie licznie pojawili się na Piotrkowskiej. Kibicowali biegaczom ale także chętnie odwiedzali policyjne stoisko. 

Koniec zaplanowano około godz. 16.00 ale zadanie zrealizowano o blisko pół godziny wcześniej. W tym kulminacyjnym momencie , w którym uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski , na ręce przedstawiciela Fundacji Pomocy Sierotom i Wdowom po Poległych Policjantach sponsor czyli firma logistycznej GEIS przekazał , "wybiegane" przez policjantów i pracowników łódzkiego garnizonu Policji, 5000 złotych ! Do podopiecznych Fundacji trafia także pieniądze wrzucane  przez łodzian do  puszek podczas biegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym wyjątkowym dniu z nami i wsparli nasze przedsięwzięcie w szczególności Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Policji oraz Stowarzyszeniu Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi.

 

 

 

Pliki do pobrania