Dzień Otwarty w CSP

Data publikacji: 15.06.2019

Kolejny już raz Centrum Szkolenia Policji otworzyło swoje bramy dla odwiedzających. W ramach drugiego z Dni Otwartych CSP, Legionowo odwiedziło dziś blisko 2 tysiące osób. Na przybyłych czekały stoiska promocyjne, prezentacje, pokazy i konkursy dla najmłodszych, a także występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Rozstrzygnięto też konkurs „Policja wczoraj i dziś”, adresowany do dzieci i młodzieży legionowskich szkół. Pogoda w tym roku również dopisała, nic więc dziwnego, że nasi goście byli zachwyceni.

Przy słonecznej pogodzie, już od rana witaliśmy tłumy przybyłe na Dzień Otwarty Centrum Szkolenia Policji. Czekały na nie atrakcje przygotowane przez CSP, a także inne podmioty, które włączyły się do programu przedsięwzięcia. Przywitanie gości przybyłych na wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Na stoiskach na dzieci czekały materiały edukacyjne i konkursy, a także prezentacje sprzętu specjalistycznego. Można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie nie tylko to wykorzystywane przez Policję, ale także inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo. Pokazy z zakresu ratownictwa drogowego, sprawności użytkowej koni i psów służbowych, a także umiejętności policyjnych motocyklistów wzbudzały duże emocje nie tylko u najmłodszych. Dzień Otwarty w CSP był również doskonałą okazją do tego, aby tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami przypomnieć dzieciom podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Za zaangażowanie i udział w przygotowaniu Dnia Otwartego Centrum Szkolenia Policji serdecznie dziękujemy: Komendzie Głównej Policji, Komendzie Stołecznej Policji, Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, Straży Miejskiej w Legionowie, Urzędowi Miasta Legionowo, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Legionowie, 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach, 2 Mazowieckiemu Pułkowi Saperów w Kazuniu Nowym, Oddziałowi Specjalnemu Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Mazowieckiemu Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowiecki Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Legionowskiemu Towarzystwu Sportowemu i Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "KLIMED" za zabezpieczenie medyczne przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim komórkom organizacyjnym CSP przygotowującym stoiska i pokazy oraz tym, które zabezpieczały wydarzenie pod względem logistycznym, a także słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego za pomoc w opiece nad grupami dzieci i młodzieży.

(CSP w Legionowie / tekst: M.G./WP / foto: J.Herok Policja 997)