Udział policjantów XXIX rotacji JSPP w Kosowie w akcjach charytatywnych

Data publikacji: 14.06.2019

Polscy policjanci wchodzący w skład XXIX rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie 5 czerwca br. z inicjatywy kierownictwa Jednostki oddali krew na Oddziale Transfuzji Szpitala Miejskiego w Mitrowicy Północnej. Akcja została zorganizowana przez Czerwony Krzyż Štrpce. Obecny w trakcie akcji przedstawiciel Czerwonego Krzyża - pan Ivica Vanja Pužić przekazał podziękowania dla wszystkich honorowych krwiodawców z Polski. W całej akcji wzięło udział 20 funkcjonariuszy polskiej Jednostki, oddając łącznie około 9 litrów krwi. O wielkim darze polskich policjantów informowały szeroko lokalne media.

Nie była to jedyna charytatywna działalność polskich policjantów w ramach misji EULEX. W dniach 6 - 9 czerwca br. Kwatera Główna EULEX w Prisztinie zorganizowała charytatywny rajd rowerowy pn. „Cycle Kosovo Tour for Children” w celu zgromadzenia środków ramach wsparcia Stowarzyszenia Akcja na rzecz Matek i Dzieci.

W przedsięwzięciu tym wzięło udział czterech polskich policjantów, którzy w trakcie rajdu stanowili zabezpieczenie medyczne, zapewniali bezpieczeństwo jego uczestnikom oraz pełnili funkcję zespołu wsparcia techniczno-logistycznego dla rowerzystów.

Pan Julien Feuillet- Head of Technical Services w EULEX osobiście i pisemnie złożył na ręce dowództwa XXIX Rotacji JSPP w Kosowie serdeczne podziękowania za włączenie się polskich policjantów do wspomnianej inicjatywy, ich wielkie zaangażowanie i nieocenione wsparcie przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników tego szczytnego przedsięwzięcia.

(BMWP KGP)