Puchary Ministra Obrony Narodowej oraz Komendanta Głównego Policji zdobyte!

Data publikacji: 04.06.2019

Reprezentacja Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP zaskoczyła przeciwników doskonałą formą na zawodach strzeleckich. Przyznacie, że wygrać jednego dnia bardzo ważne zawody strzeleckie w dwóch różnych miastach, odległych od siebie o 300 km, to nie lada wyczyn. Jak to zrobili, że bezpiecznie udało im się przemieścić z Rzeszowa do Katowic, pozostanie tajemnicą.

Centralne obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ obchodzone były w tym roku w Rzeszowie w dniach 1-2 czerwca.
W ramach obchodów organizowane są zawody strzeleckie weteranów. Reprezentanci stowarzyszenia, w składzie: Andrzej Idzikowski, Grzegorz Orłowski, Grzegorz Tomczak oraz Jan Kot, byli jedyną grupą uczestników wywodzącą się z resortu spraw wewnętrznych i administracji. W ostrej rywalizacji z drużynami innych stowarzyszeń w Nowej Dębie zajęliśmy I miejsce w konkurencji drużynowej, zdobywając puchar Ministra Obrony Narodowej. Co ciekawe tego samego dnia w Szkole Policji w Katowicach, ta sama reprezentacja uczestniczyła w Mistrzostwach Policji w Strzelaniu, zajmując także I miejsce w konkurencji drużynowej. Nagrodą był puchar Komendanta Głównego Policji.

Integracja środowiska weteranów jest jednym z celów stowarzyszenia. Osiągamy to, uczestnicząc w wydarzeniach sportowych i nie tylko. Mamy nadzieję, że jest to początek naszych sukcesów.

(Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP)