Ślubowanie nowych policjantów

Data publikacji: 06.08.2010

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi gdańskiej policji zasiliło 7 funkcjonariuszy, wśród których są 4 kobiety. Funkcjonariusze zgodnym chórem wypowiedzieli słowa roty. Już niedługo rozpoczną prawie 7-miesięczne szkolenie podstawowe.

Wczoraj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odbyła się ceremonia złożenia ślubowania przez 7 nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie od policjantów przyjął Komendant Miejski Policji w Gdańsku mł.insp. Zbigniew Pakuła. Po złożonym ślubowaniu funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe. Komendant Miejski Policji nowo przyjętym policjantom życzył powodzenia i wielu służbowych sukcesów.

Wśród 7 funkcjonariuszy jest 3 mężczyzn i 4 kobiety. Większość z nich ma wyższe wykształcenie, pozostali ukończyli szkołę średnią.

Już niedługo przyjęci do służby policjanci rozpoczną prawie siedmiomiesięczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Po zakończeniu kursu, funkcjonariusze zasilą gdańskie komisariaty, wydział ruchu drogowego oraz prewencji.
 

Źródło: KWP Gdańsk