KWP: Nowi funkcjonariusze w szeregach Policji

Data publikacji: 27.05.2019

18 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze wypowiedzieli słowa policyjnej roty, której wypełnianie będzie gwarancją ich profesjonalnej służby. Nowych adeptów w szeregach lubelskiej Policji powitał Komendant Wojewódzkie Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który wręczył im legitymacje służbowe.

nowo przyjęci policjanci ślubują na sztandar KWP w Lublinie

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – m.in. te słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj podczas uroczystego ślubowania 18 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się dziś o godz. 10:00 w Sali Odpraw Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jest to już drugie w tym roku, przyjęcie do służby w lubelskim garnizonie Policji.

Komendant KWP w Lublinie wręcza legitymacje nowo przyjętym policjantom

Policjantki i policjantów powitał w szeregach policji insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali także z rąk kierownictwa KWP odznaki i legitymacje służbowe.

W szeregi lubelskiego garnizonu wstąpiło 15 mężczyzn i 3 kobiety. Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

nowo przyjęci policjanci podczas roty ślubowania

Po kilkumiesięcznym szkoleniu policjanci wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Lubartowie, Łęcznej, Łukowie, Rykach oraz Oddziału Prewencji Policji.

Komendant KWP w Lublinie wręcza puchar policjantom OPP w Lublinie

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do nagrodzenia funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy stanęli na podium III Turnieju Oddziałów Prewencji, jaki odbył się niedawno w Szkole Policji w Słupsku. Pół tysiąca policjantów reprezentujących Oddziały i Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji rywalizowało o miano najlepszych w kraju. Po trzydniowych zmaganiach nasi funkcjonariusze uplasowali się na III miejscu. Jak się okazało, lubelska drużyna powtórzyła swój sukces z ostatniego turnieju. Dziś ich wysiłek i włożony trud, a także zaprezentowane w turnieju umiejętności zostały docenione. Puchary oraz listy gratulacyjne wręczył 22 funkcjonariuszom szef lubelskiego garnizonu insp. Robert Szewc oraz jego zastępca - insp. Mariusz Siegieda. Gratulacje otrzymali także dwaj funkcjonariusze z Zespołu Szkoleniowego OPP w Lublinie, którzy przygotowali funkcjonariuszy do turniejowych zmagań.

Komendant KWP w Lublinie wręcza puchar zwycięzcom konkursu ratowników medycznych

Dziś nagrodzono także zwycięzców eliminacji wojewódzkich do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, które odbyły się 15 maja w Lublinie.  I miejsce zajął patrol z KPP w Radzyniu Podlaskim w składzie: mł. asp. Przemysław Sobieszek i st. sierż. Piotr Pawlik. Na II miejscu uplasowali się policjanci z KMP w Białej Podlaskiej: sierż. szt. Tomasz Struk oraz sierż. Monika Lempaszek. Z kolei III miejsce zajęli funkcjonariusze z OPP w Lublinie: sierż. Damian Daniel i sierż. Tomasz Rój. Puchary dla laureatów zawodów wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc wraz ze swoim zastępcą. Nagrody przekazał też Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

policjanci z pucharem za III miesjce w konkursie

Podziękowania i gratulacje od kadry kierowniczej lubelskiej Policji przyjął dziś osobiście st. sierż. Mateusz Koczmara z KMP w Lublinie za wybitne osiągnięcia sportowe. Funkcjonariusz  zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Ten rodzaj sportu uprawia już od 27 lat i umiejętnie godzi służbę w Policji ze swoją drugą pasją. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi pogratulował policjantowi Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz jego zastępca. Przyznana nagroda to wyraz uznania za odniesione sukcesy w uprawianych dyscyplinach sportu oraz krzewienie kultury fizycznej.

nowo przyjęci policjanci

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc zwracając się do nowych funkcjonariuszy podkreślił, jak trudna jest ta służba. Przypominając o nagrodzonych przed chwilą funkcjonariuszach, życzył im, by właśnie z nich brali przykład odpowiedzialnej, wzorowej  służby i postawy.  

A.K.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości.