Nowosolska załoga wygrała w Sławie IV Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarstwie Klasy Omega

Data publikacji: 27.05.2019

Miniony słoneczny weekend (25-26 maja) w Sławie był pełen emocji. 17 załóg z całej Polski rywalizowało o Puchar Komendanta Głównego Policji w IV Mistrzostwach Polski Policji w Żeglarstwie Klasy Omega. Zwyciężyła drużyna z nowosolskiej komendy, drugie miejsce zajęła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, trzecie I drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W miniony weekend do Sławy przyjechało 17 drużyn z całej Polski, które rywalizowały o zdobycie Pucharu Komendanta Głównego podczas IV już Mistrzostw Polski z Żeglarstwie Klasy Omega. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.00 zbiórką podczas, której na maszt wciągnięto proporczyk i flagę Sławy symbolizujące rozpoczęcie mistrzostw.

Drużyny sportowców przywitał w imieniu Komendanta Głównego Policji inspektor Piotr Leciejewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Kłosowski, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie. Pierwszy wyścig ruszył tuż po godzinie 11.00, a sobotni finał zakończył się na Jeziorze Sławskim późnym popołudniem.

W trakcie regat organizatorzy Zarząd Wojewódzki Solidarności województwa dolnośląskiego umilił wieczór koncertem zespołu szantowego „Za horyzontem”, który dzięki wsparciu Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku koncertował na plaży miejskiej w Sławie. Mistrzostwa Policji objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewody Dolnośląskiego, Wojewody Lubuskiego oraz Burmistrza Sławy.

W niedzielę (26 maja) wczesnym rankiem rozpoczął się drugie etap regat, który pozwolił na wytypowanie na podium najlepszych drużyn. I. miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, w składzie: nadkomisarz Roman Kondracki, nadkomisarz Bartosz Jasiewski, dowódcą był aspirant sztabowy Radosław Preś. Zwycięzcy ubiegłorocznych Mistrzostw, „fani” żeglarstwa, do których trafiła główna nagroda - Puchar Komendanta Głównego Policji. II. miejsce zajęła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która otrzymała Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, III. miejsca zajęła 1 drużyna z KWP Poznań, która wygrała Puchar Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu. IV. miejsce o Puchar Burmistrza Sławy „za I miejsce w ostatnim biegu” należało do załogi z KWP Gdańsk. V. miejsce zajęła II drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którą dowodziła jedyna w tych Mistrzostwach kobieta sternik - Aleksandra Smolarz.

Statuetkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, nadinsp. Heleny Michalak dla drużyny „FAIR PLAY” odebrała załoga reprezentująca Wydział Prezydialny KWP we Wrocławiu.

Wręczenie nagród na sławskim Rynku umilił repertuar Orkiestry Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którego koncert na długo pozostanie w pamięci Mieszkańców Sławy, jak również osób, które przyglądały się podsumowaniu tegorocznych regat.

Każda z załóg na zakończenie regat otrzymała przygotowaną wyjątkową flagę z listem od Premiera Polski Mateusza Morawieckiego.

 

podkomisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji Wschowa