Bieg z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

Data publikacji: 22.05.2019

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie serdecznie zaprasza do udziału w Biegu charytatywnym z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Bieg odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Szczytnie. Trasa zawodów będzie biegła malowniczą ścieżką wokół jeziora Domowego Dużego. Dystans do pokonania wynosi blisko 5 km.

Podczas przedsięwzięcia odbędą się dwa biegi: Bieg Przyjaciół Policji skierowany do przedstawicieli innych służb, studentów WSPol oraz osób cywilnych oraz Bieg Główny skierowany do funkcjonariuszy Policji.

Uwaga! Limit miejsc ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Lubisz pomagać i chcesz to robić? Odpowiedziałaś/eś twierdząco? Jeżeli tak, to oznacza, że ten Bieg jest właśnie dla Ciebie!

Komu pomagamy?

Głównym celem zawodów – oprócz uroczystego uczczenia 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, propagowania sportowej rywalizacji, a także promowania postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny – jest zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Fundacja wspiera rodziny poległych funkcjonariuszy Policji pozostające w trudnych warunkach materialnych i życiowych. Swoje cele statutowe realizuje poprzez przyznawanie stypendiów i pomoc materialną związaną z kształceniem i nauką dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, organizowanie oraz dofinansowywanie pobytu podopiecznych Fundacji na koloniach i obozach, a także dofinansowywanie kosztów leczenia i rehabilitacji wdów i sierot.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu!

Program zawodów:

07.00 – otwarcie Biura Zawodów, teren Miejskiego Ośrodku Sportu w Szczytnie, ul. Spacerowa 2 (odbiór pakietów startowych do godziny 09.00)
10.15 – uroczyste otwarcie zawodów;
10.30 – obowiązkowa odprawa techniczna;
10.45 – rozgrzewka uczestników Biegu Przyjaciół Policji;
10.55 – przejście na miejsce startu uczestników Biegu Przyjaciół Policji;
11.00 – start Biegu Przyjaciół Policji;
11.45 – rozgrzewka uczestników Biegu głównego;
11.55 – przejście na miejsce startu uczestników Biegu głównego;
12.00 – minuta ciszy ku czci poległych policjantów;
12.01 – start Biegu głównego;
13.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Więcej informacji zapisy na stronie https://superczas.pl/biegwspol
 

Źródło: superczas.pl

Pliki do pobrania