Sportowe sukcesy mazowieckich policjantów

Data publikacji: 21.05.2019

W miniony weekend dwa złote medale i jeden srebrny zdobył podczas Mistrzostw Europy w kulturystyce st. sierż. Patryk Błocki, na co dzień pracujący jako „patrolowiec” w Komisariacie Policji w Raciążu. Patryk startował w trzech kategoriach. W dwóch zdobył tytuł Mistrza Europy. Kolejny duży sukces sportowy odniósł sierż. Daniel Zaręba policjant z Komendy Policji w Ostrołęce. Funkcjonariusz brał udział Pucharze Polski Federacji WAK -1F w Kickboxingu. W finale okazał się najlepszy zdobywając złoty medal i stanął na zasłużonym podium.

Mistrzostwa Europy - konkurs 20-th EUROPE AM AND PRO CHAMPIONSHIP WFF-WBBF odbyły się w miniony weekend w Kłajpedzie na Litwie. Raciąski policjant-kulturysta, startował w trzech kategoriach: Fitness Model Men, Muscle Model i Men Psyhique. Konkurencja była bardzo duża, gdyż udział w konkursie brali najlepsi zawodnicy z Białorusi, Rosji, Czech, Francji, Ukrainy, Irlandii, Anglii, a nawet Indii. Patryk, który zaledwie dwa tygodnie temu zdobył tytuł Mistrza Polski w kulturystyce w kategorii CLASSIC PHYSIQUE, tym razem w dwóch pierwszych kategoriach, w których startował zdobył złoto i tytuł Mistrza Europy, a w trzeciej srebro.

Podczas Mistrzostw Europy na Litwie Polskę reprezentowało 8 zawodników. Wszyscy pozajmowali wysokie, głównie 1 miejsca w swoich kategoriach. Była to „złota ekipa” Wbbf Wff Polska.

Jak sam raciąski policyjny kulturysta przyznaje „ Nie spodziewałem się, że może być tak dobrze i zostanę Mistrzem Europy. Miesiące przygotowań, godziny na siłowni, litry potu wylane na treningu cardio, wiele wyrzeczeń i poświęceń – przyniosły efekt. Forma na zawodach i po całym przygotowaniu myślę, że życiowa. Ale pamiętajcie, nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, więc dzień, dwa odpoczynku i ciśniemy dalej.”

 

W miniona sobotę w Mrągowie odbył się Pucharze Polski Federacji WAK -1F w Kickboxingu. W walkę o najwyższe podium zawodów włączył się również policjant z Komendy Policji w Ostrołęce sierż. Daniel Zaręba, który od najmłodszych lat jest związany ze boksem i kingboxingiem. W walce finałowej Daniel zmierzył się Rafałem Kołowskim z Fight Club Węgorzewo wygrywając jednogłośną decyzją sędziowską. Ostrołęcki zawodnik wykorzystując swoje doświadczenie kontrolował całą walkę narzucając swój styl walki nie dając szans rywalowi ostatecznie zdobywając złoty medal.

Dodatkowo Daniel Zaręba stara się dzielić swoją pasją i zarażać do sportu najmłodszych. W tym celu kilka razy w tygodniu prowadzi treningi dla dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

Daniel Zaręba to pasjonat sportów walki. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ze sportami walki związany od dziecka, obecnie trener i czynny zawodnik. Swoje doświadczenie zdobywał również startując na zawodach graplingowych oraz mma. Obecny trener w klubu Victoria Ostrołęka. Sędzia sportów walki , oraz nauczyciel przedmiotu technik i taktyk interwencji. Jest także instruktorem na kursie samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna”, który od lat cieszy się ogromna popularnością.

Do największych sukcesów można zaliczyć między innymi :

- 3 miejsce na Pucharze Polski w Boksie – 2005 rok.

- 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Sztuk Walk WFCM - Kickboxing 2014 rok.

- 1 miejsce na Pucharze Polski WFMC w Kickboxingu 2014 rok.

- 2 miejsce na Pucharze Polski w Kickboxingu – PZBK – 2016 rok.

- 1 miejsce na Pucharze Europy w Kickboxingu – 2016 rok.

- 3 Miejsce na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w Kickboxingu – K1 -2017 rok.

- 3 Miejsce w Pucharze Polski w Kickboxingu – PZBK – 2017 rok.

- 1 Miejsce w Pucharze Polski Federacji WAK -1F w Kickboxingu – 2019 rok.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!