„Konwój Cup 2019” - drużyna KWP w Rzeszowie najlepsza w kraju

Data publikacji: 19.05.2019

W Białobrzegach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej „Konwój Cup 2019” objęte Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody wygrała „konwojówka” z KWP w Rzeszowie. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Marcin Karczyński z KWP w Poznaniu.

 

Rywalizacja miała miejsce w na terenie hali sportowej w Białobrzegach. Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, która w ubiegły roku wygrała zawody w Wieliczce oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje wydziałów konwojowych z 15 komend wojewódzkich z całego kraju. Mistrzostwa odbywały się pod czujnym okiem zespołu sędziowskiego w składzie: Dariusz Birkowski, Jacek Bryła, Dariusz Dobrasiewicz, a nad zdrowiem zawodników czuwali ratownicy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, Cezary Jałowski i Krzysztof Banaszkiewicz.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy oraz odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy młodymi piłkarzami klubów MKS Pilica Białobrzegi i KS Starej Błotnicy. Tegoroczna edycja mistrzostw miała szczególny charakter, gdyż zbiegła się z obchodami 100. rocznicy powstania polskiej Policji.

Zawody po trudnej rywalizacji wygrali policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu, a trzecie „konwojówka” z KWP w Katowicach. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Marcin Karczyński z KWP w Poznaniu. Najlepszy strzelec, to Krzysztof Weres z KWP w Rzeszowie, a najlepszym bramkarzem okazał się Wojciech Dzura z KWP w Katowicach. Tytuł drużyny fair play uzyskało KWP w Gdańsku.

Puchary najlepszym drużynom wręczyli Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Piotr Kulesza, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, Naczelnik Wydziału Konwojowego Biura Prewencji KGP podinsp. Wiesław Pietrzak, starosta białobrzeski Sylwester Korgul oraz burmistrz Białobrzegów Adam Bolek.

Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Starosty Powiatu Białobrzeskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Białobrzegach, Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Radomskiej Grupy Mediowej.