Rozpoczęły się VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

Data publikacji: 16.05.2019

Już po raz szósty do rywalizacji na najlepszego policyjnego wodniaka w kraju stanęli funkcjonariusze z całej Polski. Właśnie rozpoczęły się zawody organizowane na Dolnym Śląsku, w których uczestniczą przedstawiciele wszystkich komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji. Zawody rozgrywane są pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Dolnośląskiego.

VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym zawitały na Dolny Śląsk, gdzie reprezentacje z komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji od dziś rywalizują o miano najlepszego. W zeszłym roku zawody policyjnych wodniaków odbyły się na Warmii i Mazurach, a zwycięzcami zostali reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Uroczystego otwarcia VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym dokonał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu p.o. nadkom. Paweł Adamczak.
Następnie z kierownikami drużyn i składem sędziowskim odbyła się odprawa techniczna. Reprezentacje po zapoznaniu się z regulaminem zawodów i zasadami oraz przebiegiem konkurencji, rozpoczęli rywalizację o miano najlepszego, sprawdzając swoją wiedzę w teście policyjnym.

W drugim dniu zawodów zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach: działania ratownicze na basenie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, akcja ratownicza z wykorzystaniem rzutki oraz łodzi wiosłowej. Natomiast na zakończenie w trzecim dniu zawodów przeprowadzona zostanie konkurencja - akcja ratownicza z wykorzystaniem łodzi motorowej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przebiegu rywalizacji:

  • 16 maja 2019 roku w godz. 9.00-14.00 na basenie Gminnego Parku Wodnego w Trzebnicy,
  • 17 maja 2019 roku w godz. 10.00-13.00, na Odrze, na wysokości Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Jednocześnie podczas rywalizacji policyjnych wodniaków zarówno w Trzebnicy, jak i we Wrocławiu odbędą się festyny prewencyjne na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. W trakcie tych wydarzeń zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci - m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji /we Wrocławiu/, prezentację sprzętu policyjnego oraz innych służb ratunkowych. Dla najmłodszych natomiast przygotowano atrakcje: malowanie twarzy, gry, konkursy, zabawy z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. A ok. godz. 13.00 we Wrocławiu wszyscy będziemy mogli zobaczyć pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego dolnośląskiej Policji.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz dzieci do obejrzenia zawodów oraz kibicowania zawodnikom.

WYNIKI 1 DNIA ZAWODÓW - Konkurencja TEST WIEDZY POLICYJNEJ

indywidualnie:

1 miejsce - st. post. Rafał WIAK          ( KWP Wrocław )

2 miejsce - st. asp. Krzysztof SENK    ( KWP Wrocław )

3 miejsce - sierż Piotr WILCZEWSKI   ( KWP Poznań )

drużynowo:

1 miejsce - KWP Wrocław

2 miejsce - KWP Poznań 

3 miejsce - KWP Gdańsk

 

(KWP we Wrocławiu / dm)