Policjanci wystartują dla Kubusia - syna swojego kolegi w dąbrowskim ultramaratonie „DG24h”

Data publikacji: 14.05.2019

W dąbrowskim Parku Hallera w dniach 8-9 czerwca br., odbędzie się Ultramaraton „DG24h”. Przed biegaczami postawiono wyzwanie - 24 godziny biegu po blisko kilometrowej pętli. Policjanci z Dąbrowy Górniczej oraz Pyskowic wystartują zarówno w sztafecie, jak i w biegu indywidualnym. Dzięki swojemu morderczemu wysiłkowi chcą pomóc Kubusiowi, który jest synem ich kolegi, policjanta z dąbrowskiego garnizonu Policji. Kuba potrzebuje pomocy w leczeniu i rehabilitacji.

Chłopiec urodził się w 2008 roku jako wcześniak drogą cięcia cesarskiego. Przeprowadzone badanie usg głowy dziecka wykazało obszar krwiaka śródmózgowego w prawej półkuli mózgu. Przeprowadzono zabieg usunięcia krwiaka. Jakub ma niedowład połowiczy lewostronny, pozostaje pod stałą opieką neurochirurgiczną. Ponadto w 2012 roku zdiagnozowano u chłopca epilepsję i rozpoczęto leczenie, które trwa do dziś. Badania psychologiczne wykazały obniżenie ogólnych możliwości intelektualnych, całościowe zaburzenia rozwojowe – zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jakub wymaga stałej opieki w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta:14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Jakub Nocoń

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Jakub Nocoń

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Jakub Nocoń

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, indywidualnie lub też jako firma, wsparciem powyższej inicjatywy i za każdy przebiegnięty kilometr każdego funkcjonariusza możecie przeznaczyć dowolną kwotę na konto fundacji, do której należy Kuba to skontaktujcie się z Rafałem lub Marcinem - numery telefonów i szczegóły na plakacie.

W zamian za wsparcie inicjatywy logo Waszej firmy lub nazwisko zostanie umieszczone na koszulkach, w których przez 24h w ultramaratonie będą biegać funkcjonariusze.

(KWP w Katowicach / kp)

plakat z informacjami na temat ultramaratonu