Zaproszenie na VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

Data publikacji: 11.05.2019

Już w środę, 15 maja br., rozpoczną się na Dolnym Śląsku VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Policyjni wodniacy reprezentujący 16 komend wojewódzkich oraz Komendę Stołeczną Policji rywalizować będą w pięciu konkurencjach w dniach 15-17 maja 2019 roku na terenie Wrocławia oraz w powiecie trzebnickim. Zawody patronatem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewoda Dolnośląski. Zwycięzcami zeszłorocznej rywalizacji byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Od 15 do 17 maja 2019 roku we Wrocławiu oraz w powiecie trzebnickim policyjni wodniacy rywalizować będą w VI Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Zawody objęte zostały patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachima Brudzińskiego oraz Wojewodę Dolnośląskiego – Pawła Hreniaka.

Na starcie staną reprezentacje 16 komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji. Policyjni wodniacy będą rywalizować w pięciu konkurencjach takich jak: test wiedzy policyjnej, działania ratownicze na basenie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, akcja ratownicza z wykorzystaniem rzutki oraz łodzi wiosłowej i na zakończenie  akcja ratownicza z wykorzystaniem łodzi motorowej.

Najciekawsze konkurencje rozgrywane będą:
• 16 maja 2019 roku w godz. 9.00-14.00 na basenie Gminnego Parku Wodnego w Trzebnicy /działania ratownicze na basenie oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej/
• 17 maja 2019 roku w godz. 10.00-13.00, na Odrze, na wysokości Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu / działania ratownicze z wykorzystaniem łodzi motorowych/.

Jednocześnie podczas rywalizacji policyjnych wodniaków zarówno w Trzebnicy, jak i we Wrocławiu odbędą się festyny prewencyjne na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. W trakcie festynów zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji /we Wrocławiu/, prezentację sprzętu policyjnego oraz innych służb ratunkowych. Dla najmłodszych natomiast przygotowano atrakcje: malowanie twarzy, gry, konkursy, zabawy z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. A ok. godz. 13.00 wszyscy będziemy mogli zobaczyć pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego dolnośląskiej Policji.

Serdecznie zapraszamy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Opis filmu: Zaproszenie na VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.62 MB)