Policjant z Sobótki został mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

Data publikacji: 08.05.2019

Aspirant sztabowy Grzegorz Droszczak nie tylko w pracy mierzy się ze sprawami dużej wagi. Również w czasie wolnym ma z nimi do czynienia. A sprawy to nielekkie: ponad stukilogramowe. Policjant z Sobótki trzeci raz z rzędu zdobył mistrzostwo Polski mastersów w kategorii wagowej +109 kg i kolejny raz udowodnił swoją dominację.

Funkcjonariusz wraz z kolegami z szymanowskiego klubu sportowego od kilkunastu lat trenuje podnoszenie ciężarów i niejednokrotnie udowodnił, że ciężki trening przekłada się na realne sukcesy. Podczas trwających w Kwidzynie XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów zdobył złoty medal w swojej kategorii wagowej.

W trzeciej próbie rwania, dzielnicowemu z Sobótki udało się osiągnąć wynik 99 kilogramów, natomiast najlepsza, druga próba podrzutu, wyniosła 121 kilogramów, co łącznie dało znakomity wynik 220 kilogramów. Dzięki temu zdobył jeden z pięciu złotych medali, które łącznie przywieźli reprezentanci klubu sportowego, do którego należy policjant.

Funkcjonariusz jest dumny ze swojego sukcesu, ale zapowiada, że nie osiada na laurach i cały czas będzie trenować, aby móc powtórzyć tak znakomity wynik. Pomaga mu w tym trener Mirosław Chlebosz, który na co dzień zajmuje się kadrą juniorów polskiej reprezentacji w podnoszeniu ciężarów.

Warto podkreślić, że aspirant sztabowy Grzegorz Droszczak odnosi sukcesy nie tylko na arenie krajowej. Podczas olimpiady sportów masters, która odbyła się w 2017 roku w dalekiej Nowej Zelandii, dzielnicowy wywalczył 7 miejsce na świecie! W 2021 roku mistrz z Sobótki planuje wziąć udział w następnej edycji olimpiady mastersów, która tym razem odbędzie się w Japonii. Już ostatni wynik osiągnięty podczas Mistrzostw Polski umożliwiłby zdobycie wyższego miejsca, niż to, które zajął w poprzedniej edycji.

(KWP we Wrocławiu / mw)