Polski policjant najlepszy wśród mundurowych

Data publikacji: 07.05.2019

Reprezentacja polskich policjantów z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji stacjonującej na Bałkanach wywalczyła II. miejsce podczas zawodów strzeleckich zorganizowanych przez polskich żołnierzy z misji KFOR. Indywidualnie w jednej z konkurencji polski policjant stanął na najwyższym podium.

Zawody strzeleckie o Puchar Dowódcy XXXIX. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR odbyły się na otwartej strzelnicy w miejscowości Kosowska Mitrovica, gdzie stacjonują polscy policjanci.  Wszystkie reprezentacje startowały w dwóch konkurencjach: strzelanie z pistoletu wojskowego kaliber 9 mm oraz strzelanie z karabinka „Beryl” kaliber 5,56 mm. Każda z drużyn liczyła czterech zawodników

W klasyfikacji drużynowej, w każdej z konkurencji, reprezentacja polskiej Policji zajęła drugie miejsce. Indywidualnie z konkurencji „Strzelanie z pistoletu wojskowego” najlepszym z wszystkich zawodników okazał się policjant - nadkom. Jacek Banaszkiewicz, z XXIX. rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji EULEX. Nadkom. Banaszkiewicz na co dzień jest wykładowcą Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego w słupskiej Szkole Policji.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w  bazie wojskowej Camp Marchall de Lattre de Tassigny w miejscowości Novo Selo, gdzie stacjonują żołnierze PKW KFOR. Wręczenie pucharów było jednym z elementów obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

W skład polskiej policyjnej drużyny z XXIX. rotacji JSPP EULEX weszli: nadkom. Jacek Banaszkiewicz, asp.sz. Krzysztof Kosidlak, asp.szt. Grzegorz Szczęsny oraz mł.asp. Przemysław Słupkowski.