SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW I PSÓW SŁUŻBOWYCH

Data publikacji: 26.02.2019

Przewodnicy psów służbowych garnizonu podlaskiego wraz z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych szkolili się w nietypowym miejscu. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli w budynku sądu apelacyjnego. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Wczoraj, na terenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, odbyło się szkolenie policyjnych psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze z całego garnizonu podlaskiego doskonalili umiejętności swoich psów do "zadań specjalnych". Łącznie w szkoleniu wzięło udział 16 specjalnie wyszkolonych psów służbowych z Policji i Służby Więziennej.

Celem ćwiczeń było utrzymanie psów służbowych w dobrej sprawności i doskonalenie umiejętności w wyszukiwaniu zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych znajdujących się na sądowych korytarzach czy salach rozpraw.

Szkolenie przeprowadził koordynator do spraw kynologii policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wszystko po to, aby skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę. Policjanci zapowiadają w przyszłości kolejne podobne ćwiczenia. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.6 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.63 MB)